Gerek telefon inceleme gerekse meraktan, Apple iPhone X, Samsung Galaxy S9, Google Pixel 2 XL'den diğer pek çok telefonu denedim. Ama günün sonunda, bu yüksek profilli telefonlardan birine geçmektense benim için en iyi telefona geri döndüm. Bu telefon OnePlus 5. Nedenini, aşağıda uzun dönemli izlenimler ile birlikte okuyacaksınız. Evet, yeni OnePlus 5T mevcut, ancak hala eski OnePlus 5 kullanmak için özel bir neden var.

 8 Aylık Kullanım Sonrası

İlk olarak, telefonun görünümü. Yaklaşık 8 ay kullanımdan sonra, OnePlus 5'in ekranı üzerinde bir çizik vardı. Ekran kırık değil, ancak çizik fark edilir durumda. Ekran koruyucu kullanmıyorsanız, bu beklenmedik bir durum değil (eğer mümkünse, bir temperli cam ekran koruyucusu çok işe yarayabilir). Bu bir eleştiri değil, daha çok bir hatırlatma. 


OnePlus 5'i çoğu zaman bir kılıf ile birlikte taşıyorum, ama bazen bir hafta on gün kılıfsız kullandığım da oluyor. Çünkü telefon kılıfı, telefonun ve zarif gövdesinin elde bıraktığı dokunuş hissini yok ettiğini hissediyorum. Kavisli arka ve ince gövde, OnePlus 5'in şimdiye kadar kullandığım en ergonomik büyük telefon olmasını sağlıyor. Telefonun arkası metalden yapılmış ve çok kaygan, ama aynı zamanda zaman testine de çok dayanıklı. Yani, telefon dikkatli kullanılmamasına rağmen çizilmiyor. 

Neden hala seviyorum

Etrafımda birçok yeni telefon olduğu zamanlarda OnePlus 5'e sadık kalmamı sağlayan üç ana sebep var. 

İlk ve en önemlisi, OnePlus 5 şimdiye kadar kullandığım en hızlı telefon. Evet, daha hızlı sistem çiplerine sahip telefonlar mevcut, ama sanırım en büyük farkı oluşturan yazılım. OnePlus 5'teki yazılım temiz ve diğer telefonlardan daha fazla hız için optimize edilmiş. 

Hız duygusuna katkıda bulunan deneyimlerin bir kombinasyonu: Bir uygulamanın yüklenme hızı açık bir şekilde önemli bir faktör, ancak ekran klavyesinde yazmanın hızı, parmak izinin hızı, tarama, uygulamalar arasında geçiş yapmak için ikaz anahtarının iki kez basılması gibi küçük kısayolların ve hareketlerin akışkanlığı, kamerayı açmak için açma / kapatma tuşunun iki kez basılması. Gerçekten bu küçük şeylerin iyi çalıştığı ve daha sonra bunların birleşimini aldığınızda ve OnePlus tüm bu alanlarda üstünlük sağlıyor. 

Hız denkleminin bir diğer önemli kısmı, özel navigasyon düğmelerinin varlığı. OnePlus 5'de, ekranın altındaki gezinme düğmelerini kullanmak veya ekran gezinme tuşlarını kullanmak arasında seçim yapabiliyorsunuz. 

OnePlus 5'i sevmenin ikinci sebebi pil ömrü. Pil ömrü özellikle, hareket halindeyken son derece önemli ve OnePlus 5 mükemmel bir pile sahip olma konusunda kendini kanıtlamış durumda. 

Son olarak, büyü bir dahili hafızaya sahip olmak gerçekten önemli. Örneğin, 6 ayda bile 128GB OnePlus 5 modelin yarısının dolması mümkün. 

Son söz

Bir telefon seçmek, en azından özelliklerini göz önünde bulundurduğunuzda, cihazlar arasındaki farklar çok büyük değilse, can sıkıcı hale dönüşebiliyor. Aslında hiçbir telefon mükemmel olmadığından, öncelikleri belirlemek gerekiyor. Bu noktada, mükemmel pil ömrü ve kullanım hızı aslında en büyük öncelik olabilir. Ve bu nedenle hala OnePlus 5'ten vazgeçmek kolay değil.


Kaynak: Phonearena.com