SATICI İÇİN KURALLAR


İkincielmobil kuralları, tüm ikincielmobil kullanıcılarının güvenli ve eğlenceli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için vardır. Bir satıcı olarak  Kullanıcı Sözleşmesi 'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekir. 

Bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlar: 

Satıcılar, Kullanıcı Sözleşmesi'nde de belirtildiği üzere, listeledikleri ürünün niteliğinden sorumludurlar.

Satıcılar, belirledikleri satış süresi boyunca, herhangi bir nedenle satıştan kaçınmayacağını veya Sitede listeledikleri ürünleri almak isteyen alıcılar ile iletişim kurarak veya anlaşarak alıcılara, Site dışında ve/veya Güvenli Ödeme Sistemini kullanmasını engelleyecek şekilde satış yapmamayı kabul etmiş sayılırlar.

Satıcılar, ödemesi yapılmış bir ürünü satmakla sorumludurlar. Ödemesi yapılmış ürünü en geç 2 (iki) gün içinde kargoya vermek zorundadırlar.

Satıcılar, ürün listelerken İkincielmobil'in Listeleme Kuralları’na uyacaklarını önceden kabul etmiş sayılırlar.

Satıcılar, alıcıların memnuniyetini sağlamakla yükümlüdür. Ürünleri sürekli iade edilen ve ürünleri hakkında şikayet gelen bir satıcının üyeliği, yapılan değerlendirme sonucunda kısıtlanabilir veya iptal edilebilir.

Satıcılar, İkincielmobil'un belirlediği Yasaklı Ürünler bölümü kapsamına giren ürün veya ürünleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve bu kapsamdaki ürünleri listelememelidirler.

Yukarıda belirtilen hususlardan bir veya birkaç tanesinin gerçekleşmesi sonucunda, İkincielmobil ürün veya ürünleri yayından kaldırılabilir  ve/veya satıcının üyeliğini iptal edebilir. 

İkincielmobil, kural ihlalleri nedeniyle bir listeleme sonlandırdığında, satıcılara bilgilendirme e-postası göndermektedir. Bir ürünü satışa sunmadan önce İkincielmobil kural ve prosedürlerini öğrenmeniz, farkında olmadan kural ihlali yapmanızı önleyecektir. Bir İkincielmobil kullanıcısı olarak, site kurallarını sürekli takip etmeniz gerektiğini unutmayın

İkincielmobil kuralları, kullanıcıların karşılaşabilecekleri sorunları en aza indirmek, fırsat eşitliğini sağlamak, alışverişinizi eğlenceli kılmak için vardır. Bu kuralların ihlali listeleme ve satın alma haklarınızın kısıtlanmasına ve üyeliğinizin askıya alınmasına neden olabilir. 

ikincielmobil tarafından satılan ürünün bedeli, satıcının ürünün kargo bilgilerini ve/veya hizmetin ifa edildiğini gösteren bilgileri siteye girmesini izleyen 3 iş günü +24 saat sonra satıcıya transfer edilir.

Satıcı, kargo bilgilerinin siteye girmeden,  alıcı tarafından verilen sipariş iptal edilirse ürün bedeli alıcıya  iade edilir ve satıcıya herhangi para transferi yapılmaz.

Alıcı, satıcının kargo bilgilerinin siteye girmesinden itibaren 3gün+24 saat içinde iade talebinde bulunabilir. Bu iade talebinin satıcı tarafından onaylanması durumunda,  ürün bedeli alıcıya aktarılır.  

Satıcı, taahhüt ettiğinden farklı bir ürün göndermişse ve/veya ürünle birlikte göndermeyi kabul ettiği aksesuar ve benzeri malzemeleri eksik göndermişse veya hiç göndermemişse ve bu durum alıcı tarafından kargo görevlisi ile birlikte bir tutanak ile tespit edilmişse, satıcı iadeyi kabul etmek zorundadır ve ürün bedelinin alıcıya iade edileceğini kabul eder.

Alıcı ürünü teslim tarihinden itibaren yasal mevzuatta belirlenen 14(ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanmak suretiyle ürünü iade edebilir. Bu durumda taraflar ikincielmobil’in taraf olmadığını kabul eder. Alıcının cayma hakkını kullanması halinde, satıcı alıcıyla iletişime geçmek zorundandır ve alıcının talep etmesi halinde ikincielmobil’in iletişim bilgilerini (satıcını iletişim bilgilerini) vereceğini kabul ve taahhüt eder.

Cayma hakkının kullanılması halinde satıcı, ikincielmobil’in almış komisyon tutarının ve ödeme sistemi hizmet bedelinin kendisine iade edilmeyeceğini kabul eder.