OnePlus 6 Hakkında Bilmeniz gereken her şey

OnePlus 6 lansman tarihine sadece birkaç hafta kaldı. Çok sayıda sızıntı ve hatta OnePlus'tan gelen paylaşımlar da zaten beklentilere dair oldukça iyi bir fikre sahip olmamıza olanak sağlıyor.

Birçok OnePlus 6 sızıntısı, diğer amiral gemisi cihazlarının yanında uygun fiyatlı, yeni trend tam ekranlı (çentikli) bir tasarıma sahip ve aynı zamanda daha hızlı bir Android akıllı telefona işaret ediyor.


Öncelikle, OnePlus, OnePlus 6 lansman tarihini 16 Mayıs 2018 olarak açıkladı ve OnePlus 6 OnePlus 5T'nin yerini alacak.

5T zaten 2017'nin çok etkileyici modellerinden biriydi. Ayrıca, en son, büyük markalar arasında moda olan uzun ekranı getirmiş ve kamerasında da iyileştirmeler yapmıştı. OnePlus 6 ise daha da iyi olmayı vaat ediyor.

OnePlus'ın yeni bir numaralı amiral gemisi hangisi?

OnePlus 6 ne zaman çıkıyor?

OnePlus 6'nın fiyatı ne kadar olacak?

OnePlus 6 Çıkış Tarihi

OnePlus 6 lansman tarihi, 16 Mayıs (Çin ve Hindistan'da 17 Mayıs) olarak onaylandı ve bunun içi İngiltere'nin başkenti Londra'da bir etkinlikle düzenlenecek. Cihazın piyasaya sürülüş tarihini ise şu anda bilmiyoruz ancak lansman etkinliğinde öğrenebileceğiz.

OnePlus 6 fiyatı

En son OnePlus 6 fiyat sızıntıları, 64GB model için 520 $ ve yeni (ve onaylanmış) 256GB varyant için 749 $ seviyesinde şeklinde. Ancak fiyatının tam olarak ne olacağı yeni telefon hakkında kesin olarak bilmediğimiz şeylerden biri, ama her şey geçen yılki cihazlardan daha pahalı olacağını gösteriyor.

OnePlus 6 için söylentileri ve piyasadaki rekabeti göz önünde bulundurursak, küçük bir fiyat artışı sürpriz olmayacak.

OnePlus 6 Tasarımı ve Ekran

Ekran çentiği, kulaklık girişi, su geçirmez arka cam yüzey, çift kamera ve parmak izi tarayıcısı, daha büyük 6.28 inç ekran teyit edilmiş durumda. Resmi açıklamaya göre; OnePlus 6 ekranında iPhone X stili bir çentik bulunacak ancak bu Apple'ın akıllı telefonundakinden daha küçük olacak.

Çinli firma, OnePlus 6'nın, telefonun genel boyutunu artırmaksızın % 90 ekran oranıyla en büyük ekrana sahip olacağını açıkladı. Ayrıca, OnePlus CEO'su Pete Lau ayrıca, OnePlus 6'nın 3, 3T, 5 ve 5T modellerinde bulunan metal gövdeden ayrılarak cam tasarıma sahip olacağı bilgisini paylaştı.

Öte yandan, OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, firmanın bir sonraki cihazının bir kulaklık jakına sahip olacağını söyledi.

OnePlus 6'nın OnePlus'ın suya dayanıklı ilk akıllı telefonu olacağı şeklinde güzel haberler de var. OnePlus CEO'su Pete Lau kullanıcıların ekran çentiğini “gizlemesi” için OnePlus 6'ya bir güncelleme yapılacağını da doğrulamış durumda.

Cam metal gövde 2018'de trend oldu ve OnePlus 6'nın iPhone 8, iPhone X, Samsung Galaxy S9 ve Sony Xperia XZ2'nin ayak izlerini takip ettiğini görüyoruz.

Cihaz henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen, OnePlus 6 kılıfları online satışta görünüyor ve bu da telefon tasarımının ne olabileceği hakkında ipuçları veriyor.

MobileFun'da yer alan Olixar kılıfları, OnePlus 6'nın arkasında merkezi olarak yerleştirilmiş bir dikey kamera ve parmak izi tarayıcısı olacağına işaret eden önceki sızıntıları doğruluyor.

OnePlus 6 Kamera ve Batarya

OnePlus 6, çift arka kamera neredeyse kesin ve sızıntılar cihazın 20MP ve 16MP sensörlere sahip çift objektifli bir f / 1.7 arka kamerasının olabileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, ön tarafta OnePlus 5T'nin 16MP kamerasından daha yüksek 20MP f / 2.0 bir kamera olacağı yönünde ancak bu bir miktar yüksek olmasıyla şüphe uyandırıcı bir sızıntı.

Artık günümüzde, akıllı telefon kameraları için gerçek test düşük ışıkta yapılıyor. Ne var ki, OnePlus 6 güneş battığında nasıl performans gösterecek hala emin değiliz.

Sızan bilgiler, OnePlus 5T'deki 3,300mAh bataryadan hafif bir artışla OnePlus 6'da 3,450mAh pil olacağı yönünde. OnePlus 6'nın kablosuz şarjı desteklemesi ise pek olası görünmüyor.

OnePlus 6 Güç ve Depolama

Burada daha fazla tahmine gerek yok, OnePlus 6, CEO tarafından açıklandığı üzere Snapdragon 845 çip seti, 8GB RAM ve 256GB depolama alanı kesinleşmiş durumda.

Bununla birlikte, 6GB RAM ve 64 GB depolama gibi daha az RAM ve depolama, Android 8.1 ile daha ucuz bir seçenek sunulması da beklentiler arasında.

Ayrıca, Android 8.1 ile birlikte bir Snapdragon 845 yonga seti, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına işaret eden başka sızıntılarda mevcut. Bu, OnePlus 6'nın en az iki çeşidini görebileceğimiz anlamına da gelebilir.

 

Kaynak: techradar.com